🇪🇺  1.2M+ litres in stock across Europe  ·  Diesel from €0.79/L  ·  7–14 day delivery  ·  Get a B2B Quote →
Stock Ready — Ships 7–14 Days

Fuel & Commodity Shop

Order directly online. Volume pricing is applied automatically — the more you order, the lower your rate per litre.

🛢 Diesel Products
🛢️
Road Legal

Road Diesel

EN 590 — CMR + EUR.1 included

From
€0.79/L
Min. 4 drums · 208 L each · 832 L total
4–49 drums
€0.79
50–99
€0.76 −4%
100–249
€0.74 −6%
🚛
Fleet Grade

Truck Diesel

EN 590 + Fleet Additive Pack

From
€0.82/L
Min. 4 drums · 208 L each · 832 L total
4–49 drums
€0.82
50–99
€0.79 −4%
100–249
€0.75 −9%
⚙️
Off-Road

Industrial Diesel

GNR / Red Diesel — Agriculture & Construction

From
€0.63/L
Min. 4 drums · 208 L each · 832 L total
4–49 drums
€0.63
50–99
€0.60 −5%
100–249
€0.58 −8%
⛽ Petrol / Gasoline
⛽
E5 · RON 95

Petrol E5 RON 95

Standard Unleaded

€0.82/L
Min. 4 drums · 832 L
4–49
€0.82
100–249
€0.76
⛽
E5 · RON 98

Petrol E5 RON 98

Premium Unleaded

€0.86/L
Min. 4 drums · 832 L
4–49
€0.86
100–249
€0.80
⛽
E10 · RON 95

Petrol E10 RON 95

Economy Bio-Blend

€0.80/L
Min. 4 drums · 832 L
4–49
€0.80
100–249
€0.74
⛽
E10 · RON 98

Petrol E10 RON 98

Premium Bio-Blend

€0.84/L
Min. 4 drums · 832 L
4–49
€0.84
100–249
€0.78
🪣 Jerrycans — 50 L
🪣
Diesel

Diesel Jerrycan

50 L — EN 590 — UN-approved steel

€45.50/can
€0.91/L · 50 L per can
Min. 10 cans = 500 L
Fixed price · Ships same week
🪣
E5 RON 95

Petrol Jerrycan E5 RON 95

50 L — EN 228 Standard

€47.50/can
€0.95/L · 50 L per can
Min. 10 cans = 500 L
Fixed price · Ships same week
🪣
E5 RON 98

Petrol Jerrycan E5 RON 98

50 L — EN 228 Premium

€49.50/can
€0.99/L · 50 L per can
Min. 10 cans = 500 L
Fixed price · Ships same week
🔩 Metals — LME Grade
🔩
Aluminium

Primary Aluminium

LME Grade A — 99.7% purity

LME + €180/MT
Min. 5 MT — price varies daily
Request a Quote →
🪙
Copper

Primary Copper

LME Grade A — Cathodes & wire rod

LME + €220/MT
Min. 2 MT — price varies daily
Request a Quote →
Your Cart
0 items
🛒
Cart is empty
Add products above
Subtotal€0.00
Excl. duties · DAP delivery included
Checkout →
Added!